هرآنچه درباره رابطه جنسی دهانی باید بدانید

یکی از راه های تحریک جنسی از طریق رابطه جنسی دهانی است که متاسفانه این نوع از رابطه هم به دلیل تبلیغات مختلف تجاری در فیلم ها، سایت های غیر مجاز جنسی و در اثر انتقال اطلاعات نادرست بسیار شایع شده است.

البته باید در نظر داشته باشید که هر نوع ارتباط دهانی تحریک کننده نیست و باید در شرایط خاص، به ندرت و به مدت کوتاه انجام شود. بعضی اوقات افراد این روش را جایگزین رابطه جنسی طبیعی می کنند که نوعی انحراف جنسی به شمار می آید.

آمیزش دهانی (اورال) به روشی گفته می شود که فرد اندام جنسی همسر خود را به وسیله ی دهان، زیان و … تحریک می کند. این روش در زمان عقد برای جلوگیری از بارداری و حفظ بکارت انجام می شود و در دوران پس از ازدواج در جهت تحریک، کسب لذت بیشتر و تنوع بکار برده می شود.

یک باور اشتباه در خصوص رابطه جنسی دهانی وجود احتمال باروری است. درواقع هیچ راه ارتباطی بین دستگاه گوارش و دستگاه تناسلی و رحم وجود ندارد.

لینک مفید : دیلدو

اسپرم در صورت ورود به معده در اثر اسید معده و پروتئین های موجود در روده کوچک کشته و تجزیه می شوند.

از موارد قابل توجه دیگر، باور اشتباه افراد در مورد بلع و خوردن مایع منی و مایع واژن می باشد. این مایعات نه تنها هیچ خاصیتی ندارد بلکه در صورت آلودگی به باکتری ها و عفونت ها احتمال بیماری های متعدد برای فرد را داشته و باید به شدت از این امر پرهیز نمود.

اگر خانم احساس سوزش یا خارش در ناحیه واژن دارد و یا در روزهای نزدیک به قاعدگی است، از انجام این عمل برای ایشان اجنناب کنید زیرا احتمال انتقال بیماری در این شرایط بسیار افزایش می یابد.

لینک مفید : قیمت دیلدو

برخی بر این باورند که پیش آب مرد به دستگاه گوارش زن منتقل می شود و از این طریق وارد رحم شده و منجر به بارداری می شود که این یک باور کاملا اشتباه است.

همچنین مایع منی و ترشحات واژن در زمان ارگاسم که در آن لحظه حکم منی را دارد، از نظر دین اسلام نجس بوده و خوردن آن حرام قطعی است.

اما بر قراری این نوع رابطه باید حتما در شرایط خاص بهداشتی انجام شود و در غیر این صورت احتمال انتقال بیماری های مسری، عفونت ها و ابتلا به بیماری های مختلف از این طریق وجود دارد

برای استفاده از کاندوم دقت کنید که کاندوم های نازک مناسب این نوع رابطه برای مرد هستند و نباید از کاندوهای حاوی مواد تاخیری، تحریک کننده و … استفاده کرد. شما میتوانید از کاندوم های طعم دار و ساده برای این نوع رابطه استفاده کنید.

اگر زوج گاهی اوقات رابطه جنسی از طریق دهان دارند باید علاوه بر استفاده از کاندوم، بهداشت و نظافت ناحیه را به طور کامل رعایت نمایند و ناحیه را به دقت با مواد شوینده شامل صابون های ضدباکتریال شست و شوی دهند.

لینک مفید : دیلدو کمری

نکته قابل توجه در مورد ارابطه جنسی دهانی ، در دوران بارداری، اجتناب کامل از این روش است چرا که در این دوران به شدن خطرساز خواهد بود.


بیماری های رابطه جنسی دهانی

بیماری های آمیزشی مانند زونا، سوزاک، سفلیس، ورم پوستی، هپاتیت و بیماری های STD مانند ویروس اچ آی وی می توانند از راه آمیزش دهانی منتقل شوند.

احتمال انتقال بیماری از راه آمیزش دهانی، زمانی که آلت یا دهان هر یک از طرفین زخم، آفت و یا هر گونه جراحت دیگری داشته باشد بشدت افزایش می یابد.

محاسبه دقیق نسبت انتقال این بیماری ها در مقابل رابطه واژینان و مقعدی غیر ممکن است زیرا بسیاری از افراد علاوه بر آمیزش دهانی از رابطه دیگری نیز استفاده می کنندکه این امر تعیین دلیل انتقال بیماری را غیر ممکن کرده است.

لینک مفید : دیلدو برقی

نکته قابل توجه در این مورد این است که مسواک زدن پیش از رابطه دهانی به دلیل ایجاد زخم های کوچک بر روی لثه احتمال انتقال بیماری را افزایش می دهد.


ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) و سرطان های آن

طبق تحقیقات کالج مالمو که بین انجام آمیزش دهانی با شخصی که دارای ویروس پاپیلوم است انجام شده است

این ویروس منجر به سرطان های ناحیه گردن می شود. ویروس HPV از سطح زگیل ها جدا میشود و هرگونه تماس مستقیم می تواند موجب انتقال آن شود.

نشان داد که در این افراد خطر ابتلا به سرطان بیشتر است زیرا ۳۶ درصد بیماران سرطانی ویروس پاپیلوم را داشته اند.


ایدز (HIV)

ویروس اچ آی وی از طریق منی، ترشحات واژن و خون انتقال داده می شود. در نظر داشته باشید که بزاق در حالت عادی انتقال دهنده این ویروس نیست مگر در حالتی که درون دهان زخم یا خون باشد.


سفلیس

سفلیس یکی از بدترین مشکلاتی است که میتواند در صورت داشتن رابطه آمیزشی غیر ایمن ایجاد شود.

تحقیقات نشان داده که ۱۳ درصد سفلیس از طریق رابطه دهانی انتقال داده شده است. این انتقال معمولا از طریق انتقال زخم با پوست یا غشای مخاطی صورت می گیرد.

این بیماری به علت وجود باکتری ترپونا پالیدوم بوجود می آید که جدی ترین راه انتقال آن از طریق آمیزش جنسی است.


عفونت

ترشحات واژن بستر مناسبی برای رشد باکتری و قارچ می باشد که از طریق رابطه جنسی دهانی می تواند به همسر ایشان انتقال یابد. همچنین در مجرای خروجی آلت مردانه مقدار اندکی ادرار باقی می ماند که بستر رشد باکتری است.


سوزاک

سوزاک از جمله بیماری هایی است که می تواند از طریق آمیزش دهانی منتقل شود. حلق و گلو بستر مناسبی برای سوزاک بوده و عفونت سوزاک حلق از متداول ترین عوارض آمیزش دهانی غیر ایمن است.


زونا

تبخال تناسلی نوعی زونا بوده و حتی ممکن است شما و یا همسرتان مبتلا به زونا باشد ولی خودتان نسبت به آن آگاهی نداشته باشید.

لینک مفید : آلت مصنوعی

زونا از طریق تماس پوست با پوست حاوی زونا انتقال پیدا می کند. بر این اساس احتمال انتقال آن در رابطه جنسی بسیار بالاست.


آمیزش دهانی از دیدگاه اسلام

در دین اسلام زن و شوهر میتوانند از بدن یکدیگر هرگونه لذت جنسی داشته باشند، مگر در مواردی مانند عادت ماهانه و .. که محدودیت هایی درنظر گرفته شده است. اما این جمله به معنای مجوز هرگونه عمل جنسی نیست.

برخی از کتب و مقالات باتوجه به بهبود رابطه زناشویی آمیزش دهانی را مجاز می دانند ولی باید شریط رضایت همسر، مراقب های بهداشتی و … در نظر گرفته شود.

لینک مفید : واژن مصنوعی

برخی اعمال حلال، برخی مستحب و برخی مکروه هستند. به عنوان مثال برقراری رابطه واژینال در دوران خارج از عادت ماهانه حلال است، آراستگی ظاهری مستحب و رابطه مقعدی کراهت شدید دارد.

از این روایت میتوان برداشت کرد که این نوع رابطه نمیتواند جایگزین رابطه واژینال باشد و در دین اسلام کراهت دارد. دلیل کراهت این عمل میتواند احتمال انتقال بیماری هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم باشد.

لینک مفید : عروسک جنسی

در یک روایتی از امام صادق (ع) نقل شده است که فردی از ایشان سوال کرد که “آیا میتوانیم فرج همسر خود را ببوسیم؟” ؛ در پاسخ به این سوال امام فرموده اند “اشکالی ندارد ولی این چه کاری است؟”


لینک های مرتبط با این مطلب


مشاوره / ثبت سفارشورود به واتساپ